سامانه ثبت نام و مصاحبه  Members  
 
 
  
اعلانات
فراخوان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1404-1403 در دانشگاه شهرکرد از طریق آیین نامه های استعداد درخشان و استعداد درخشان استاد محور

دانشگاه شهرکرد به استناد آیین‌نامه‌های "پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی‌ارشد" وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه‌های مشمول فراخوان، برای نیمسال اول سال تحصیلی 1404-1403در مقطع کارشناسی ‌ارشد دانشجو می‌پذیرد.

 

آیین نامه و فرم های فراخوان را از این بخش دریافت  نمایید.

 

 در زمان ثبت نام اولیه در قسمت نوع درخواست، گزینه "پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد" را انتخاب نمایید.

  • ارائه درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به معنی پذیرش نمی باشد.
  • پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نیست و هیچگونه حقّی برای داوطلبان ایجاد نمی کند.
  • پذیرش نهایی منوط به تأیید مراجع ذیصلاح و سازمان سنجش آموزش کشور است.
  • با توجه به اینکه احتمال تغییر عنوان رشته های مشمول پذیرش بدون آزمون (و یا حذف آنها) مندرج در سامانه و نیز ظرفیت آنها برای سال تحصیلی 1404-1403 وجود دارد، لذا تغییرات مذکور هیچگونه حقی برای داوطلب ایجاد نمی کند.
  • ظرفیت کلیه رشته گرایش ها بعد از تایید توسط مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه و اعلام به دفتر استعدادهای درخشان، در سامانه قرار داده خواهد شد و پس از آن روند بررسی پرونده ها در گروه های آموزشی آغاز می گردد.
  • در آن دسته از رشته/گرایش هایی که پذیرش به صورت استاد محور دارند؛ درخواست‌های واجد شرایط اولیه پس از بررسی به استاد پذیرنده ارجاع و سپس ایشان از بین پرونده‌های ارسالی نسبت به انتخاب دانشجو اقدام می‌نماید. استاد پذیرنده این اختیار را دارد تا نسبت به اخذ مصاحبه از متقاضی اقدام نماید. استاد پذیرنده نسبت به پذیرش یا عدم پذیرش دانشجو (حتی با خالی ماندن ظرفیت پذیرش) مختار است.

 

حداقل شرایط لازم برای ارائه درخواست:

1. دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر 1399 دانشگاه های مشمول فراخوان که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی خود به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی بوده باشند.

تبصره 1: متقاضیان ورودی بهمن 1398 به شرط دانش آموختگی در 8 نیمسال می توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصره 2: برای خانم هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

تبصره 3: چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته ای در دوره کارشناسی ارشد با بیست درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، صرفاً تقاضای دانشجویان ده درصد برتر بعدی دانشگاه شهرکرد (30 درصد برتر) با اولویت رتبه در آن رشته و در صورت دارا بودن سایر شرایط، بررسی می شود. لازم است این گروه از مقاضیان در همین فراخوان ثبت نام نموده و مدارک خود را ارسال نمایند.

درخواست آن دسته از دانشجویانی که در طول دوران تحصیل از طرح های کارورزی (مطابق با آیین نامه های وزارت علوم تحقیقات و فناوری) استفاده نموده اند، دانشجویان دو رشته ای و دانشجویان انتقالی؛ مطابق با دستورالعمل موجود در آیین پذیرش استعداد درخشان مورد بررسی قرار می گیرد.

بر اساس ابلاغیه  شماره 351334/ 2 مورخ 25/ 11/ 1401 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص بررسی پذیرش استعداد درخشان دانشجویان دارای تغییر رشته و همچنین دانشجویانی که دارای کسر واحد (تا سقف چهار واحد) در کسب حد نصاب سه چهارم واحد هستند آن دسته از دانشجویان ورودی سال 1401-1400 و قبل از آن که در دوره کارشناسـی پیوسته تغییر رشـته داشـته اند، موضوع تبصره 5 بند 3-2 ماده 3 آیین نامه، دانشـگاه اختیار دارد حـداکثر یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه کند. در اینصورت مقایسه متقاضیان پس از هفت نیمسال تحصیلی با دانشجویان هم رشته ای که بیشترین واحد درسی خود را با آنها گذرانده اند، انجام می شود. دانشـگاه اختیـار دارد برای دانشـجویان ورودی سـال 1400-1399 و قبـل از آن کـه بـه دلیل مرتبط با شـیوع بیماری کرونا و با تأییـد دانشـگاه، حـذف واحـد داشـته اند (واحدهای حذف شده مربوط به نیمسال دوم سال 1399-1398 تا پایان نیمسال شـشم تحصیلی برای هر ورودی باشد)، در محاسبه حدنصاب واحدهای درسی، با کسر 4 واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی اقدام کند.

 2. متقاضی باید حداکثر تا 31 / 06 / 1403 و طی هشت نیمسال دانش آموخته شود.

تبصره1: درخواست پذیرش متقاضیانی که در طول 6 نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل 8 نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء بیست درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است. ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره در فراخوان ثبت نام کنند و پس از فراغت از تحصیل در اسرع وقت ریز نمرات، گواهی رتبه و معدل در بین افرادی که فرد با آنان فارغ التحصیل می گردد به دانشگاه شهرکرد ارائه گردد. مسئولیت پیگیری درخواست با متقاضی بوده و در صورت عدم پیگیری و عدم ارائه مدارک مذکور دانشگاه تعهدی در پذیرش ایشان نخواهد داشت.

 

 ملاحظات:

1.درخواست برگزیدگان رتبه های یک تا پانزده مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص گروه های آموزشی و با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون، بررسی می شود.

2. تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد، مجاز نیست.

تعیین اولویت ها (انتخاب رشته/گرایش):

متقاضیان می توانند حداکثر سه رشته-گرایش مرتبط با رشته دوره کارشناسی خود را به ترتیب اولویت از بین لیست کلی رشته های مورد نمایش، انتخاب نمایند.

پیش از انتخاب رشته در سامانه، راهنمای سامانه را به دقت مطالعه فرمایید.

 نکات مهم:

1. پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکانپذیر می باشد.

2. مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام اینترنتی نکرده باشند، بررسی نخواهد شد.

3. درخواست متقاضی صرفاً در اولویت هایی بررسی می شود که در فرم تقاضا و در زمان ثبت نام اینترنتی، انتخاب کرده است. لذا ضروری است داوطلب در انتخاب رشته/گرایش ها و اولویت آنها دقت نماید.

4.چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک، پذیرش اولیه و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق آیین نامه "پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد" و این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری می شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

5. شرکت در این فراخوان و اعلام نتایج اولیه، هیچ حقی برای متقاضی ایجاد نمی کند

 

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی:

1. یک قطعه عکس اسکن شده به فرمت JPEG با حداکثر حجم 500 کیلو بایت.

2. تصویر صفحه اول شناسنامه به انضمام تصویرکارت ملی هر کدام با حداکثر حجم 500 کیلو بایت.

3. تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی تا پایان نیمسال ششم با با حداکثر حجم 500 کیلو بایت و به فرمت pdf، به نحوی که هر ترم بصورت تفکیک شده در آن مشخص باشند. منظور از ریز نمره کارشناسی، کارنامه کلی مقطع کارشناسی بدون تایید یا مهر و امضا دانشگاه است. این کارنامه می بایست نشان دهنده همه نیمسال های تحصیلی دانشجو و حداکثر دو صفحه می باشد (لطفا از بارگذاری کارنامه ترم به ترم خودداری گردد)

 

تذکر: متقاضیان محترم توجه فرمایند در بارگذاری تصویر مدارک فوق، تصویر مدرک مورد نظر در جهت صحیح قرار گیرد و از بارگذاری تصاویر بصورت برعکس و یا چرخانده شده خودداری گردد.

 

4. تکمیل کلیه بخش های فرم های آنلاین ثبت نام.

تذکر مهم: تکمیل تمامی قسمت های موجود در فرم آنلاین نظیر درج شماره سریال شش رقمی (بدون حروف و ارقام اضافه)، آدرس دقیق محل سکونت، آدرس ایمیل، دو شماره تماس شامل شماره تلفن همراه و تلفن ثابت الزامی استدر غیر اینصورت ثبت نام شما بصورت ناقص خواهد بود و پرونده شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

5. تصویر گواهی معدل (برای دانشجویان خارج از دانشگاه شهرکرد لازم است متن گواهی مورد نظر در سربرگ دانشگاه محل تحصیل کارشناسی، کپی شده و پس از شماره، تاریخ و امضاء بارگذاری شود) ارائه این گواهی برای تمامی متقاضیان داخل و خارج از شهرکرد الزامی است.

 

توجه:

لازم به ذکر است که دانشجویان موسسات غیرانتفاعی، علمی- کاربردی، مجازی، دانشگاه های آزاد، مؤسسات و پردیس های بین الملل (خودگردان) مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند. لذا متقاضیان مذکور از ارسال مدارک و تماس های تلفنی خودداری نمایند.

 

متقاضیان گرامی؛ چنانچه سئوال، ابهام یا مشکلی در ثبت و تکمیل پرونده داشتید، می توانید از بخش ارسال پیام، موضوع را به کارشناس سامانه اطلاعات دهید. جهت پیگیری سوالات خود، درج مشخصات، شماره تماس و آدرس ایمیل در متن پیام ارسالی الزامی است.محتوی شماره : 31